Career

Home İş Başvurusu

İş Başvurusu

Şirketimizde çalışmak isteyen adaylar kariyer.net portalından aktif ilanlarımızı inceleyebilir ve aranan nitelikler ile verilen iş tanımının kendileri ile uyuştuğunu düşünüyorlarsa başvurularını yapabilirler. Bu sürecin yanısıra adaylar genel bir değerlendirme için özgeçmişlerini bizimle aşağıda yer alan kariyer havuzu vasıtası ile  paylaşabilirler. Kariyer havuzunda yer alan özgeçmişler  başka kişiler ile paylaşılmaksızın ihtiyaç halinde geri dönülmek üzere saklanır.

ENKA Systems ilanlarını inceleyip başvuran adaylarımızın özgeçmişlerini görüntüleyerek, aradığımız niteliklere sahip adaylara telefonla ya da mail adresleri üzerinden ulaşarak görüşmeye davet ediyoruz.  Adaylarla İnsan Kaynakları sonrasında da ilgili departman yöneticileri görüşme yapmaktadır.

Seçme ve yerleştirme sürecinde kullandığımız yöntemler aday profiline göre çeşitlilik göstermektedir. Süreçlerde test ve envanter uygulamalarının yanı sıra, işe alım araçlarımızdan bir ya da birkaçı, gerektiği durumlarda ise tümünü kullanmaktayız. Alanında deneyimli ve yeni mezun adaylarımızla yaptığımız yetkinlik bazlı mülakatlar farklılık göstermektedir.

İşe alım süreci olumlu devam eden deneyimli adayların, referans olarak paylaştıkları profesyonel yaşamlarında kendileriyle birlikte çalışmış ve görüş alabileceğimiz yöneticileri ile iletişime geçiyoruz. Referans araştırmalarını da tamamladıktan sonra, süreci olumlu sonuçlanan ve onaylanan adayımıza teklifimizi sözlü ve mail yoluyla iletiyoruz.